AKCE "vyklízej zdarma"

Od června 2022 rozjíždíme novou svozovou akci zaměřenou na pozůstalosti a drobné věci z bytu. Za 10 let praxe v oblasti vyklízení a také jako vetešník jsem si všiml, jak se nemalá část mých zákazníků snaží co nejvíce ušetřit. Ještě, než si objednají vyklízecí firmu, sami vyklidí skříně a veškeré drobné vybavení bytu. Kdo má auto, vozí to vyhazovat na sběrný dvůr, jiný to pár měsíců nosí po částech do kontejneru nebo popelnice před domem. 
Pokud je v bytě něco cenného, případně si to zákazník myslí, pokouší se to nejdříve prodat, ale bazary a antiky si vybírají a většina stejně v bytě zbyde...
Po těch všech starostech, zbyde mému zákazníkovi nábytek. Někdo to ještě hodí za odvoz do nějaké fb skupiny a pod., ale stejně mu většina nábytku zbyde. Pak teprve přicházím já na obhlídku a spočítám cenu vyklizení toho, co tam zůstalo. Často poslouchám ty strasti s vyklízením, kolikrát to zákazník ještě stále vyklízí a hlásí, co všechno ještě odveze sám.
Ano, ušetří. ...Ale mé vetešnické srdce pláče. Když koukám, co vše skončí ještě rukama zákazníků na skládce, je mi jasný, co vše tam už skončilo. 
Většina těch věcí mohla jít ještě do druhého kola a stále sloužit. Představa těch tisíců tun použitelných a plně funkčních věcí, co ročně jen v ČR skončí na skládce nebo nějaké formě likvidace... přičemž se vše musí znovu vyrobit, dovézt, prodat s přidanou hodnotou nového zboží, kolikrát dovezeného přes půl světa pofidérní kvality. Pak pláče i ta část ekologického smýšlení.

Bohužel faktem je, že většina věcí z pozůstalosti, co zbyde po návštěvě firmy, zabývající se výkupem je z většiny drobné hodnoty.  Náklady spojené s vyklizením z bytu, přepravou, vytříděním, umytím, vyzkoušením, skladováním a finálním prodejem těchto věcí nejsou nejmenší a ne vše, co odvezeme se nakonec prodá. Pak likvidujeme nejekologičtější cestou a i jako vyklízecí firma odpad třídíme. Proto nenabízím výkup. To rád přenechám jiným, kteří mají žaludek na to každodení handrkování o ceně stylem "za co nejméně koupit a co nejvíce prodat". Prostě než to, co zbyde začnete likvidovat, pozvěte si mě na nezávaznou obhlídku zdarma. Třeba ušetříte nejenom peníze, ale i svůj čas a přírodu. Čím více se toho zrecykluje, tím méně se toho musí znovu vyrobit.
Kouknu na to, řeknu co bych vzal zdarma, na zbytek mohu udělat cenovou kalkulaci. 

O co vše mám zájem a odvezu zdarma:

* veškeré drobné elektrospotřebiče (kromě starých crt televizí), prodlužovačky
* velké elektrospotřebiče, PC, tiskárny, kopírky
* vybavení kanceláře
* vybavení kuchyně od příborů, hrnků, hrnců po mixéry a potraviny.
* veškerí drobnosti z bytu od šití po obrazy, dekorace...
* ložní prádlo, deky, polštáře, oblečení a pod.
* zdravotnický materiál, kosmetika, čistící prostředky aj.
* nářadí a dílenský materiál všeho druhu
* knihy, časopisy, tiskoviny
* živé květiny, hračky a další...
* zdarma beru i kovový šrot, veškerý papír, vyjma katronů, staré autobaterie, nefunkční pc, nejrůznější motory, stroje
* výběrově i nábytek, ale o sedačky, gauče, postele, staré obývací stěny a šatní skříně moc zájem nemám. Pokud beru nábytek, spíše nějaký stolek, židle, křeslo a jednotlivé komody nebo kusy nábytku, kterého je škoda. Při vyklízení většinu nábytku rovnou rozkládám na desky, aby bylo co nejméně odpadu.
* beru všechno možné...

Pokud chcete mít rychle a levně vyklizeno bez zbytečných starostí, zkuste mi zavolat a domluvit si nezávaznou obhlídku. Do popelnice to můžete začít házet vždycky...